Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stravování > Informace o stravování

JÍDELNÍČKY

NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ ES 1169/2011 VÁS INFORMUJEME O MOŽNÝCH ALERGENECH POUŽÍVANÝCH V POTRAVINÁCH PŘI VÝROBĚ POKRMŮ:

PITNÝ REŽIM - děti mají na každý den připraveno dostatek tekutin pro dodržování pitného režimu a jsou často motivovány k častějšímu pití. Dle doporučení MUDr. Týmalové z OHS v Jindřichově Hradci je nejvhodnější dětem  podávat čistou pitnou vodu, pro snadnější vytvoření pitného režimu podáváme střídavě i vodu mírně ochucenou šťávou. 

  • Nosit nápoje jakož i další jídlo či mlsky do mateřské školy je z hygienických důvodů zakázáno  (za to, co děti sní a vypijí v MŠ zodpovídá mateřská škola). Navíc není vhodné, aby některé děti měly z neopodstatněných důvodů něco jiného.  Výjimku tvoří např. lékařem doporučené vyřazení některého z alergenů u konkrétního dítěte.
  • Samozřejmě však respektujeme , přinese-li dítě k příležitosti vlastního svátku či narozenin nějaké sladkosti - nejlépe měkké bonbony, aby je mohly nabídnout kamarádům za to, že jim při oslavě v MŠ popřáli.

Děkujeme za pochopení   

OVOCE A ZELENINA -  na podporu   zdravého životního stylu je v naší mateřské škole v rámci dosavadního finančního normativu v dopoledních hodinách kromě jídel uvedených v jídelníčku podáváno další ovoce a zelenina. Do třídy je postavena miska s ovocem či zeleninou a všechny děti jsou vybídnuty k jejich konzumaci před odchodem na pobyt venku. Tento způsob okamžitě děti velice kladně přijaly a na ovocnou či zeleninovou misku se těší. Zároveň jsou děti vedeny k tomu, aby se dokázaly rozdělit s kamarády a vzali si tolik, kolik skutečně sní.

OHS kontrolovala, jak naše mateřská škola dodržuje nutriční opatření ministerstva zdravotnictví k sestavování jídelníčků. Kontrolováno bylo např. : četnost zeleninových vývarů, podávání bílého masa, kombinace jídel, zařazování ovoce a zeleniny, počet sladkých jídel za měsíc, častost masových vývarů, vyřazení uzenin z dětského jídelníčku apod. V této podrobné kontrole  kromě toho, že máme každý měsíc správně naplněný spotřební koš, znělo naše hodnocení VÝBORNĚ.