3. MATEŘSKÁ ŠKOLA TŘEBOŇ, Jeronýmova 183
Řekni mi a já zapomenu,
Ukaž mi a já si zapamatuji,
Nech mě to dělat a já pochopím.

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stravování > Jídelníčky

 JÍDELNÍČKY

 

NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ ES 1169/2011 VÁS INFORMUJEME O MOŽNÝCH ALERGENECH POUŽÍVANÝCH V POTRAVINÁCH PŘI VÝROBĚ POKRMŮ:

Informace pro rodiče.pdf

 

PITNÝ REŽIM   - děti mají na každý den připraveno dostatek tekutin pro dodržování pitného režimu a jsou často motivovány k častějšímu pití. Dle doporučení MUDr. Týmalové z OHS v Jindřichově Hradci je nejvhodnější dětem  podávat čistou pitnou vodu, pro snadnější vytvoření pitného režimu podáváme střídavě i vodu mírně ochucenou šťávou. 

  • Nosit nápoje jakož i další jídlo či mlsky do mateřské školy je z hygienických důvodů zakázáno  (za to, co děti sní a vypijí v MŠ zodpovídá mateřská škola). Navíc není vhodné, aby některé děti měly z neopodstatněných důvodů něco jiného.  Výjimku tvoří např. lékařem doporučené vyřazení některého z alergenů u konkrétního dítěte.
  • Samozřejmě však respektujeme , přinese-li dítě k příležitosti vlastního svátku či narozenin nějaké sladkosti - nejlépe měkké bonbony, aby je mohly nabídnout kamarádům za to, že jim při oslavě v MŠ popřáli.

                                                                                                  Děkuji za pochopení. Helena Kvíderová, řed. MŠ .    

OVOCE A ZELENINA -  na podporu   zdravého životního stylu je v naší mateřské škole v rámci dosavadního finančního normativu v dopoledních hodinách kromě jídel uvedených v jídelníčku podáváno další ovoce a zelenina.                        Do třídy je postavena miska s ovocem či zeleninou a všechny děti jsou vybídnuty k jejich konzumaci před odchodem na pobyt venku. Tento způsob okamžitě děti velice kladně přijaly a na ovocnou či zeleninovou misku se těší. Zároveň jsou děti vedeny k tomu, aby se dokázaly rozdělit s kamarády a vzali si tolik, kolik skutečně sní.

OHS kontrolovala, jak naše mateřská škola dodržuje nutriční opatření ministerstva zdravotnictví k sestavování jídelníčků. Kontrolováno bylo např. : četnost zeleninových vývarů, podávání bílého masa, kombinace jídel, zařazování ovoce a zeleniny, počet sladkých jídel za měsíc, častost masových vývarů, vyřazení uzenin z dětského jídelníčku apod. V této podrobné kontrole  kromě toho, že máme každý měsíc správně naplněný spotřební koš, znělo naše hodnocení VÝBORNĚ.  

  

Jídelníček od 25. do 29.3.2018.pdf

Jídelníček od 30.7. do 3.8.2018.pdf

Jídelníček od 6.8. do 10.8.2018.pdf

Jídelníček od 13. do 17.8.2018.pdf